Cechy dobrego oprogramowania stomatologicznego

Wszechobecna cyfryzacja przyniosła wiele udogodnień w codziennej pracy, które z powodzeniem stosują już niemal wszystkie zawody. Dzięki programom komputerowym można w szybki sposób wykonać zadanie, które kiedyś zabierało o wiele więcej czasu.

Dobrym przykładem są tutaj chociażby gabinety stomatologiczne, które w przeszłości za każdym razem wykonywały telefon do pacjenta, aby poinformować go o wszelkich ważnych zmianach czy też potwierdzić termin wizyty.

Postęp technologiczny i większa świadomość organizacji pracy sprawiły, że dziś wygląda to już zupełnie inaczej. Współczesne oprogramowanie stomatologiczne posiada już funkcję, by automatycznie powiadamiać danego pacjenta o czym tylko chcemy.

Bardzo ważne jest, aby oprogramowanie stomatologiczne było intuicyjne i łatwe w obsłudze. Dentysta nie jest bowiem informatykiem i potrzebuje narzędzia, które ułatwi mu pracę a nie utrudni.

Istotna jest także szybkość działania. Żyjemy bowiem w takich czasach, że każdy chce być obsłużony szybko, a i dla dentysty lepiej, gdy nie poświęca zbyt wiele czasu na „techniczną” obsługę pacjenta.