Nasze krajowe polikliniki niestety przeważnie nie należą do dobrze wyposażonych placówek. Zazwyczaj jest niedobór zasadniczych artykułów medycznych wykorzystywanych codziennie przez personel medyczny. Luki zauważalne są zwłaszcza, kiedy chodzi o sprzęt jednorazowy. Jakkolwiek strzykawki oraz igły jednorazowe to już norma i na luki tego asortymentu szpitale nie mogą narzekać, ale już wyposażenie szpitali w np. pałeczki do wymazów, wygląda znaczniej gorzej.

A jak wygląda zaopatrzenie w inny sprzęt medyczny? Niestety problem jest podobny jak w przypadku sprzętu jednorazowego. Co niemiara polskich placówek po prostu nie stać na zakupienie często nietanich urządzeń.

Ratunkiem na udręki może być dobra hurtowania medyczna Mercant, która dzięki długoletniej tradycji i kontaktów na rynku medycznym, może zaproponować bardzo konkurencyjne ceny. Ułatwieniem w handlu na pewno będzie sklep medyczny, jakim kieruje firma. Znaleźć tam można cały asortyment hurtowni, od sprzętu medycznego poprzez sprzęt jednorazowy po papier EKG, a i dezynfekcja i temat z tym związany nie jest traktowany po macoszemu.

Naprawdę w lecznictwie źle się dzieje? Na pewno nie należy tak uogólniać. Wszak są w u nas szpitale, które są naprawdę bardzo dobrze wyposażone w, fachowy sprzęt medyczny. Nie brakuje tam nic, no może za wyjątkiem wykwalifikowanym personelem, z którym są coraz większe problemy, ale to temat całkowicie inny.

Nie powinniśmy zapominać, że są różnego rodzaju instytucje, najczęściej charytatywne, które ochoczo pomagają w wyposażaniu placówek medycznych, dzięki czemu ich poziom z roku na rok rośnie, a jeśli dołączymy do tego starania polskiego rządu, który być może w końcu lepiej zreformuje naszą służbę zdrowia, może okazać się, że za kilka lat warunki w szpitalach będą znaczne lepsze od tych teraz. Bądźmy optymistami!