Pomoc w leczeniu uzależnień

Obecne trudne czasu sprzyjają wpadaniu w różnego rodzaju nałogi i uzależnienia. Niestety pojawiają się one w coraz młodszym wieku. Brak dostępu do kolegów i koleżanek sprawia, że dzieci przesiadują przed ekranem sporo czasu. Bezpośredni kontakt międzyludzki zanika. Większość z nas woli napisać esemesa, czy e-maila niż porozmawiać twarzą w twarz. Czasy pandemii sprzyjają pracy domowej, dzięki czemu uzależnienia można łatwo ukryć.

Rodzaje uzależnień

Do najczęściej występujących uzależnień zaliczamy: alkoholizm, seksoholizm, narkomanię, hazard, siecioholizm, zakupoholizm, pracoholizm i fonoholizm.

Gdzie szukać pomocy?

Uzależnienia wywierają destrukcyjny wpływ na życie człowieka. Niszczą jego relacje z innymi oraz zaburzają obraz własnej osoby. Bardzo trudno zerwać z nałogiem. Na szczęście, istnieje dobry ośrodek leczenia uzależnień Bydgoszcz, czyli BORPA. Ośrodek zajmuje się nie tylko terapią, ale również profilaktyką uzależnień. Miałam przyjemność uczestniczyć w obozie profilaktycznym zorganizowanym przez BORPĘ. Ośrodek oferuje programy dla dzieci szkół podstawowych, średnich, interwencyjne i dla rodziców.
Do BORPY zgłosić się mogą osoby uzależnione oraz współuzależnione. Osoby uzależnione od alkoholu znajdą wsparcie na spotkaniach Grupy Anonimowych Alkoholików.