Pomoc w odchudzaniu

Otyłość została uznana przez ludzkość za jedną z chorób cywilizacyjnych, ale za tą nazwą-fasadą kryją się ludzkie, małe i osobiste tragedie. W jak wielu aspektach życia nadwaga potrafi nam przeszkodzić najlepiej wiedzą ludzie, którzy z nią walczą albo tę walkę wygrali i nie można się dziwić, że ciągle produkowane są i polecane coraz to nowe środki na odchudzanie.
Czy tabletki calominal są dla otyłych wybawieniem? Z całą pewnością nie do końca, gdyż takie suplementy należy traktować jako wspomaganie odchudzania, a nie lekarstwo. Ktoś, kto tabletkę przegryzie pączkiem, raczej nie może liczyć na wyniki, które go zadowolą, a za to przedstawi środek w najbardziej niekorzystnym świetle z możliwych.
Można sobie pomóc takimi, czy innymi tabletkami, stosując jednocześnie rygorystyczną dietę i wspomagające ćwiczenia fizyczne. W przeciwnym wypadku samo połykanie specyfiku nie na wiele się zda, a wręcz najprawdopodobniej bardzo poważnie zaszkodzi organizmowi. Odchudzanie nie jest aspektem jednoetapowym.