Ośrodek Leczenia Uzależnień

Uzależnienie od alkoholu bądź środków odurzających to bardzo poważna choroba i może pociągnąć ze sobą spore konsekwencje. Najbliżsi powinni jak najszybciej udać się do specjalisty po pomoc dla uzależnionego. Bardzo często w pierwszym kroku zalecana jest terapia u psychologa. Sesje odbywają się cyklicznie raz lub dwa razy w tygodniu.
Gdy sytuacja jest trudniejsza najlepszym rozwiązaniem jest leczenie w specjalistycznym ośrodku. Poszukując placówki wystarczy w okno wyszukiwarki internetowej wpisać odpowiednie hasło, na przykład dobry ośrodek leczenia uzależnień Szczecin. W wynikach pojawią się dane adresowe placówek w danej lokalizacji oraz linki prowadzące do witryn internetowych.
Bardzo często wiele placówek współpracuje z Narodowym Funduszem Zdrowia, dzięki czemu leczenie jest refundowane, wystarczy aby pacjent podlegał pod ubezpieczenie zdrowotne. Prywatne ośrodki wiążą się ze sporymi kosztami, gdyż za jeden turnus należy zapłacić kilka tysięcy złotych. Do ośrodka skierowanie może wystawić lekarz rodzinny, który zna sytuację pacjenta.
Kluczowe jest natychmiastowe szukanie pomocy i wspieranie osoby uzależnionej. Oczywiście decyzja o leczeniu musi być dobrowolna, warto jednak wspierać pacjenta szczerą rozmową i chęcią okazania pomocy.