W dzisiejszych czasach atrakcyjny wygląd stał się niewątpliwym atutem. Ułatwia kontakty interpersonalne, sprawia, że korzystniej jesteśmy postrzegani przez nasze otoczenie i mamy lepsze samopoczucie. Bez wątpienia jednym z najistotniejszych elementów naszej wizualnej prezencji jest uśmiech, dlatego coraz częściej pytamy o wybielanie zębów naszego stomatologa. Co ma do zaoferowania dzisiejsza stomatologia osobom, które chcą poprawić swój uśmiech? Najszybszą i najskuteczniejszą dzisiaj metodą jest wybielanie zębów z wykorzystaniem światła lampy wybielającej. Na rynku jest kilka systemów, każdy z nich składa się z dwóch elementów: lampy emitującej światło o precyzyjnie określonej długości fali oraz kompatybilnego żelu wybielającego. Światło lampy przyspiesza uwalnianie składników aktywnych żelu, dzięki czemu wybielanie zębów trwa bardzo krótko, bo około godzinę, a efekty są zmaksymalizowane i widoczne już bezpośrednio po zakończeniu zabiegu.

Jak to wygląda w praktyce? Najpierw lekarz dentysta oczyszcza zęby z kamienia nazębnego i osadu, jeśli jest taka potrzeba. Potem zakłada specjalny płynny kompozyt na brzeg dziąsła, aby zabezpieczyć je przed oparzeniem (preparat wybielający jest silnie stężony, co zapewnia jego maksymalną skuteczność). Następnie następuje właściwe wybielanie – na zęby w dwóch lub trzech seriach nakłada się żel i naświetla lampą wybielającą. Na koniec pozostaje ocena efektów wybielania za pomocą specjalnego kolornika i porównanie ich z kolorem zębów przed wybielaniem. Jeśli chcesz zobaczyć wybielanie zębów krok po kroku, zajrzyj na naszą stronę, gdzie umieściliśmy kilkuminutowy film.

Jeszcze jedna ważna informacja. Wybielanie zębów jest całkowicie bezpieczne dla osób ogólnie zdrowych i bez wad rozwojowych szkliwa. Wybielanie nie osłabia szkliwa zębów i nie zwiększa ryzyka próchnicy. Można bezpiecznie wykonywać je u osób dorosłych (z zakończonym rozwojem zębów, zwykle od 16 roku życia). Jeśli masz jakieś wątpliwości, zapytaj swojego lekarza lub skontaktuj się z nami (dane kontatkowe na naszej stronie: Stomatologia Warszawa Ursynów).