Statystyki instytucji zdrowotnych jak i ubezpieczeniowych biją na alarm wzrasta zachorowalność i śmiertelność spowodowana chorobami serca.Poprawa stanu zdrowia populacji ludzkiej zależy w dużej mierze od nas samych.

Najczęstszą przyczyną chorób serca (nie wliczając wad serca) jest lekkomyślne traktowanie zdrowia (palenie,złe nawyki żywieniowe)stres oraz przemęczenie które jest podstawowym sygnałem zakłócenia pracy całego organizmu.Wpływ na kondycje serca mają również choroby złej przemiany materii np .cukrzyca ,otyłość.

W wyniku tych chorób powstają we krwi szkodliwe do organizmu składniki jak kwas moczowy czy nadmiar cukru który z kolei wpływa na naczynia krwionośne.Prowadzi to z biegiem czasu do utraty elastyczności naczyń które staja się łamliwe i wskutek tego przerywają się przy śródnaczyniowym zwiększeniu ciśnienia krwi.

Chcąc nie chorować na serce i choroby układu krążenia już w młodości powinniśmy o tym myśleć zanim będzie za póżno.W każdym wieku powinniśmy ubierać się odpowiednio na daną porę roku,odpowiednio się odżywiać,żyć zgodnie z naturą.Unikać używek
papierosy,alkohol.

Praca umysłowa tak samo jak fizyczna jest bardzo męcząca dla serca szczególnie pozycja siedząca żle wpływa na cały układ krążenia ,warto więc co jakiś czas zrobić sobie krotka przerwę rozprostować kości.Naukowo stwierdza się że wytężona praca umysłowa ,smutek,stres mogą wywołać choroby serca.

Bardzo ważnym czynnikiem w zapobieganiu chorób serca jest odpowiedni wypoczynek,najlepszy na świeżym powietrzu ,walka z bezsennością która nie korzystnie wpływa na serce.Ważnym czynnikiem jest odpowiednie odżywianie w składzie którego powinno być jak najwięcej warzyw owoców zawierających
Resveratrol.

Resveratrol:
Jest naturalnym związkiem organicznym z grupy polifenoli, produkowanym przez rośliny w obronie przed infekcjami. Resveratrol występuje w dwóch postaciach chemicznych – cis i trans.

Tylko forma trans- Resveratrol jest aktywna biologicznie. Jako symbol „fontanny młodości” wykazuje potwierdzone naukowo właściwości unieszkodliwiania wolnych rodników w organizmie (anty-utleniacz), przeciwzapalne, anty-nowotworowe, anty-mutagenne, rozszerzające naczynia krwionośne, hamujące agregację płytek krwi, przeciwmiażdzycowe oraz zdolności kardioprotekcyjne (ochronne). I to może być jedynym rozwiązaniem jak dbać i chroni serce by dożyc póżnej starości i uniknąć chorób serca Czytaj dalej