Lato to czas podróży, wycieczek, zwiedzania. Niestety, błogi czas wypoczynku dość często zakłócają nam problemy gastryczne. I takim oto sposobem, zamiast zwiedzać, opalać się, rozkoszować pięknem przyrody spędzamy czas w hotelowym zaciszu. Co zrobić, aby pozbyć się niechcianych i uciążliwych problemów?

Jednym z najczęstszych i dość krępujących problemów w czasie wakacyjnego odpoczynku są zaparcia. Przyczyn zaparć może być wiele. Mogą być one spowodowane np. zmianą wody, którą pijemy. Owa woda może posiadać mniej bądź więcej substancji, związków mineralnych, aniżeli ta, która dostępna jest w naszym miejscu zamieszkania. Nasz organizm potrzebuje czasu, aby się przyzwyczaić do nowej sytuacji. Zaparcia mogą być spowodowane zmianą trybu życia.

Na wakacjach – dużej śpimy, później chodzimy spać, jemy dużo więcej i inaczej niż zwykle. Jak poradzić sobie z tym niewygodnym wakacyjnym problemem? Doskonałym rozwiązaniem jest zmiana menu. Należy wzbogacić swoje menu w większą ilość warzyw i owoców, wyeliminować potrawy smażone. A przed śniadaniem należy pamiętać o wypiciu dwóch szklanek wody.

Kolejnym uciążliwym problemem, który skutecznie potrafi popsuć nam wakacje jest biegunka. Najczęściej towarzyszy ona osobom, które zmieniają klimat i wyruszają na wakacje do krajów egzotycznych. Ta kłopotliwa przypadłość to rezultat zetknięcia się naszego układu pokarmowego z nową, nieznaną florą bakteryjną, która ma negatywny wpływ na nasz organizm.

Aby uniknąć biegunki w czasie wymarzonego urlopu i móc rozkoszować się pięknem przyrody i słodkim lenistwem warto zachować wszelkie normy bezpieczeństwa. Dokładniej ujmując, należy pić tylko butelkowaną, bądź przegotowaną wodę, a skórkę warzyw i owoców, które chcemy zjeść należy najpierw dobrze sparzyć.

Wakacje, to czas odpoczynku, słodkiego lenistwa, wycieczek i zwiedzania, dlatego też nie pozwólmy, aby jakiekolwiek dolegliwości gastryczne zepsuły nam ten czas.