Teraz, kiedy za oknami świeci słońce, a przyroda sprawia, że przebywanie na świeżym powietrzu jest jeszcze przyjemniejsze warto pomyśleć o swojej kondycji. Który sport da nam najwięcej satysfakcji i korzyści? Wszystko uzależnione jest od nas samych, od naszego stanu zdrowia i kondycji. Jednak jak wynika z niedawno przeprowadzonych badań największym zainteresowaniem i powodzeniem wśród osób starszych cieszy się nordic walking, czyli marsz z kijkami. Dlaczego to wymarzony sport dla seniora?

Po pierwsze, tego rodzaju forma aktywności fizycznej nie jest zbyt dużym obciążeniem dla organizmu seniora. Każdy maszeruje zgodnie z własnym tempem i możliwościami. Taki marsz na świeżym powietrzu ma pozytywny wpływ nie tylko na naszą kondycję, ale również i na układ oddechowy i krążeniowy. To właśnie podczas niego w naszym organizmie uwalniane są hormony szczęścia – endorfiny, dzięki którym widzimy świat w zupełnie innych, weselszych barwach.

Po drugie, w odróżnieniu od wielu innych sportów podczas marszu z kijkami pracuje całe ciało. Według danych marsz typu nordic walking angażuje ponad 90 procent wszystkich mięśni ciała. Tak więc, ćwiczy zarówno górna, jak i dolna część naszego ciała.

Po trzecie, to dzięki niemu kwitnie nasze życie towarzyskie, albowiem na tego rodzaju spacer można wybrać się z przyjaciółką, znajomymi, partnerem, etc. To podczas tego rodzaju spacerów można poznać wiele ciekawych osób, które również podzielają waszą pasje tym sportem.

Po czwarte, ta forma aktywności fizycznej jest całkowicie bezpieczna. Warto jednak skrupulatnie zapoznać się z techniką chodzenia nordic walking, w ten sposób unikniemy kontuzji, a dana forma aktywności fizycznej przyniesie określone rezultaty.

To właśnie, dzięki nordic walking poprawie ulegnie nie tylko stan naszego zdrowia fizycznego, ale również i poprawi się samopoczucie, a my zyskamy dodatkowy zastrzyk energii.