-1. Wprowadź się w stan pełnego rozluźnienia.

-2. Dążąc do pogłębienia tego stanu i znalezienia się „na poziomie” wewnętrznego centrum, licz od 10 do 1, rozluźniając się coraz bardziej z każdym wydechem: 10,9,8, schodzisz głębiej i głębiej, 7, 6, 5, 4, schodzisz jeszcze głębiej, 3, 2, 1.

-3. Osiągnąłeś bardzo głęboki poziom świadomości •- jesteś w swoim wewnętrznym centrum. Na południowej jego ścianie znajduje się ekran do ćwiczeń wizualizacji. Będziesz na nim wyświetlał obrazy, łudzi, sytuacje i sceny z jego pomocą będzie Ci łatwiej zrozumieć istotę Twoich problemów i osiągać cele.

-4. Jest tu wygodne krzesło i biurko, przy którym będziesz pracował duchowo. Zobacz swoje krzesło i biurko.

-5. Na widocznym miejscu jest zegar ze wskazówkami i kalendarz określający dzień, miesiąc i rok. Zobacz zegar i kalendarz. Gdy zechcesz rozważyć jakiś problem z przeszłości lub przyszłości zmienisz tylko odpowiednio datę na Twym kalendarzu oraz godzinę na zegarze i poczujesz się, jakby to był ten właśnie dzień. Pomoże Ci to w lepszym nastawieniu umysłu na rozwiązywanie problemu.

-6. W swoim wewnętrznym centrum posiadasz archiwum. Znajdują się w nim wszelkie informacje, których mógłbyś potrzebować do rozwiązywania Twoich problemów.

-7. Jest też tutaj apteczka ze wszystkimi „cudownymi lekami” na każdą chorobę czy dolegliwość. Nie wywołują one żadnych objawów ubocznych. Możesz mieć jeden lek, panaceum na wszystkie choroby i dolegliwości.

-8. W Twoim „wewnętrznym centrum” jest też zestaw narzędzi na każdą okoliczność. Mogą być pomocne np. do korygowania obrazów – gumka (do wymazywania nie chcianych rzeczy) i farby (do malowania tego, co sobie życzysz). Bądź pewien, że znajduje się tu wszystko, czego mógłbyś kiedykolwiek potrzebować.

-9. Wyobraź sobie teraz na Twym „ekranie” ścieżkę biegnącą aż po horyzont. Tą ścieżką zbliża się do Ciebie Twój Doradca, widzisz go coraz wyraźniej. Przypatrz się mu uważnie: Czy jest wysoki? Jak jest ubrany? Zobacz, jaki ma kolor włosów, jaką ma twarz, oczy. To jest właśnie Twój Doradca – już wszedł do Twojego „wewnętrznego centrum”, pozdrów go i przywitaj się z nim. Zapytaj, jak się nazywa i ile ma lat. W taki sam sposób pojawi się Twoja Doradczyni. Oto zbliża się do Ciebie tą samą ścieżką. Widzisz ją coraz wyraźniej. Przypatrz się jej uważnie: Czy jest wysoka? Jak jest ubrana? Zobacz, jaki ma kolor włosów, jaką ma twarz, oczy.